Најновије

ХАОС У ПЕРСИЈСКОМ ЗАЛИВУ: Американци погодили четири танкера - нафта се излива у море (ФОТО)

Сједињене Америчке Државе су напале четири танкера код обале Ирана.

Сателитски снимци добијени у близини иранске луке Џаск забележили су последице инцидената у којима су учествовала четири танкера за нафту. Према подацима служби за праћење, у водама су видљиви знаци изливања угљоводоника великих размера.

На једном од пловила откривен је отворени пожар, праћен значајним изливањем нафте. Према прелиминарним информацијама, још два танкера такође цуре нафтне производе. Четврти инцидент је забележен приближно 7,4 километра од главног подручја, где је откривено додатно изливање.

Подручје Џаска је од стратешког значаја: иранска нафта се извози преко ове луке, укључујући и заобилажење Ормуског мореуза.

Извор: Правда

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА