У Немачку је ове године отишло да ради најмање 24.000 Хрвата, процене су које су изнете у Франкфурту на скупу "Билатерална сарадња и привредни развој између Есена и Хрватске".
Према подацима немачке Савезне агенције за рад, од када је Хрватска приступила Европској унији, 1. јула 2013. године, на рад у Немачку отишло је 24.000 Хрвата. За 10 месеци ове године њих 18.000 је добило радне дозволе, јавља Радио Слободна Европа.
Прочитајте још:Хрвати побеснели због тетоважа Дарка Миличића и његове подршке ШешељуПогледајте шта су договориле Кина и Србија
Гувернер Хрватске народне банке Борис Вујчић, који је присуствоао скупу, рекао је да су Хрватској хитно потребне структуралне реформе за подизање конкурентности да би успешно прешла у нови модел раста привреде. Извор: Танјуг
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.